Co je to RPG?

5. října 2016 v 19:15
CO JE TO RPG?
Jedná se o typ společenské hry formou psaní. Rozvíjet si tak nejen fantazii a slovní zásobu, ale také se zabavíte.Vytvoríte si vlastní vymyšlenou postavu a převtělíte se do ní. Píšete příspěvky do herních knih, které znázorňují různá místa. Tímto způsobem se můžete povídat s ostatními hráči a zažívat dobrodružství mimo realitu. Protože toto v reálném světě nezažijete.

ROZEPISUJTE SE!
Popisuje i okolí, jak se vaše postava cítí, co si myslí ...
Čím obsáhlejší bude váš text, tím lépe.
Když chcete napsat například co má vaše postava na sobě, rozepište se, vyjmenujte oblečení, doplňky ...
Nekopírujte prosím žádné adresy na obrázky. Jde zde o fantazii a když ji ostatní hráči mají, vědí si na vás oblečení, které máte na sobě, živě představit.

VYPRAVĚČ
Neexistující osoba, která je zde pro to, aby hráčům zpestřila hru a někdy jim i dobře spravila. Za vypravěče hrají jen administrátory pověřené osoby. Pokud zjistíme, že si na něj někdo hraje, riskuje tak ban a při opakování i vyloučení ze stránky. Vypravěče musíte poslouchat na slovo a udělat to, co od vaší postavy žádá. Čili když vypravěč napíše, že vaše postava zakopne a spadne na zem, tak spadne.

SMAJLÍCI
- Do příspěvků se emotikony jednoduše nepíší. Vyjádřete náladu vaší postavy slovy, od toho přece textové RPG jsou.

GOD-MODING
Hrajte jen za svou postavu a čekejte na reakci druhého hráče, nepište za něj, co udělala jeho postava, protože to může jen on sám.

MARY / GARY-SUE
Nedělejte vaši postavu dokonalou! Nikdo přece nemůže být superhrdina, který vykryje všechny útoky, úspěšně se vyhne zbrani az boje vyjde bez jediného škrábance.
Rovněž to platí o vzhledu. Každý má chyby.
Nehrajte se na dokonalou paničku nebo superhdinu, protože každý má své chyby. No také dejte pozor na to, aby vaše postava nebyla největší chudatko, které všichni litují. Ostatní to rychle přestane bavit.

METAGAMING
Vaše postava neví všechno, co víte vy. Vy si můžete přečíst někoho profil a hned o něm víte informace, ale postava ne, dokud dotyčného nepozná. Také na své postavy nepřenášejte svou náladu či vztahy s ostatními hráči. Porušili byste tzv.krištáľovú stěnu, která je mezi realitou a hrou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama